موسسه آموزش عالی فرزانگان اصفهان(فولاد شهر)
ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ امرداد ۱۳۸۸  کلمات کلیدی: دانشگاههای غیرانتفاعی ، انتخاب رشته ، موسسه آموزش عالی فرزانگان اصفهان(فولاد شهر)

 


به نام خدا


سلام. این روزا روزای پراضطراب و سرنوشت سازی برای جووناییه که میخوان انتخاب رشته کنن منم چون  این روزای سخت رو گذروندم و به خاطر کم اطلاعی در این مورد یه سری اتفاقات واسم افتاد تصمیم گرفتم چیزایی رو که میدونم بگم شاید زنگ خطری باشه برای سایر دوستان.

یه سریا نه روزانه مجاز میشن نه شبانه و به همین خاطر مجبورن برای ادامه تحصیلات عالیه و گرفتن مدرکی که این روزا حتی بقالی سر کوچه هم دوسه تا ازشون داره.

دانشگاهها (موسسات) غیرانتفاعی رو انتخاب کنن.خوبی این موسسات اینه که مدرک وزارت علوم رو میدن و شهریشون از آزاد کمتره اما هیچ کدوم از این موسسات امکانات یه دانشگاه رو ندارن حتی معروفتریناشون.

یکی از جاهایی که این موسسات زیاده اصفهانه که چندتا از استادای دانشگاه صنعتی (که خودش واقعا دانشگاست-یادش بخیر) دور هم  جمع میشن و از سر بیکاری و البته اخاذی پا میشن یه توک پا میرن وزارت علوم و یه مجوز دانشگاه میگیرن و بعدشم یه خونه کلنگی یا یه مدرسه متروکه اجاره میکنن و بعدشم چندتا از شاگردای دوره ارشد دانشگاه صنعتی رو میارن به اسم استاد و بعدشم میشه دانشگاه به همین راحتی

یکی از این موسسات موسسه فرزانگان هستش که توی فولا شهر در 25 کیلومتری اصفهان قرار داره. مکان این موسسه یه مدرسه مخروبست که از کل این مدرسه فقط سه کلاسش سالمه و بقیه آشغالدونین.کل دانشجوهاش 70-80 نفر بیشتر نیستن که همشون ازاینکه به اونجا اومدن مث چی پشیمونن و مال برده و گول خورده.

جالب اینجاست که بالای سردرش دوتا تابلو وجود داره:یکی موسسه فرزانگان و دیگری مدرسه شهید نواب صفوی آخه اونجا بعداز ظهرها مدرسه شبانست.

کل کادر این موسسه چهار نفر بیشتر نیستن:

-بهروز بهمنش(یا به قول خودش دکتر بهمنش): یه مرتیکه اصفهانیه تپل که ...  هیچی ولش کن غیبت خوب نیست.معاونت آموزشی و در حقیقت همه کارست:              کمیته انضباطی-معاونت دانشجویی و فرهنگی-مشاور-استاد-نگهبان-مستخدم-نماینده رهبر در دانشگاه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و...

خدا حفظش کنه با این پشتکار.

-آقای خیابانی(مهندس) :ترک میانه ای.چطور از فولادشهر سر درآورده خدا میدونه.

مسئول آموزش و از صبح تا شب میشینه شماره شناسنامه بچه ها رو حفظ میکنه!

-خانم نوری:یه خانم میانسال که انصافا خانم خیلی خوبیه و کارمند آموزشه.

یه دکتر عالم رجبی هم هست که از اساتید دانشگاه خودمون (صنعتی اصفهان)

و احتمالا رئیس موسسه است.

این موسسه تازه تاسیس و پارسال اولین ورودی های خودش رو میگرفت و اونجوری که من فهمیدم سه تا کاردانی داشت:ساختمان-نقشه برداری-ایمنی صنعتی.

دو سه تا ساختمون کلنگی اجاره کرده بودن که بهشون میگفتن خوابگاه و بابت یه ترم از بچه ها ٣٠٠٠٠٠تومن پول میگرفتن! که با شهریه دانشگاه و خوردوخوراک تازه اگه خیلی کم خرج باشی به ترمی ٨٠٠ -٩٠٠ هزار تومن میرسه که واقعا خاک بر سر کسی که به جای دانشگاه آزاد شهر خودش بره اونجا(البته این ترمی ٩٠٠٠٠٠ تومن خرج برای همه دانشگاههای غیرانتفاعی شهرستان صدق میکنه)

توی هر کدوم از این خونه ها هم ١۵-٢٠ نفر رو میچپونن که به هیچ وجه دیگه نمیشه درس خوند.

توی این موسسه رتبه ١١٠٠٠٠ هم درس میخونه! سطح علمی دانشجوها رو حال میکنید؟ 

برترین ویژگی اونجا اینه که شما اگه در برگه امتحانی عکس استادتون رو هم بکشید با نمره خوب قبول میشید و تازه اگه دلتون نمره بیشتر از بیست هم خواست میتونید با بهمنش  صحبت کنید و بعد از پرداختن مبلغ موردنظر این کار انجام میشه!

توی دانشجوهای اونجا از تهرانی اصیل پیدا میشه تا عشایر غیور و همه اونجا در کنار هم شانه به شانه دارن درس میخونن که ایران رو بسازن.

توی همون ترم اول چندتا از بچه ها خواسته بودن برای فرار از اونجا انتقالی بگیرن و برن شهر خودشون اما جالبه که شرط بهمنش برای موافقت با انتقال پرداخت یک میلیون تومن پول ناقابل بوده همین وبس و خبر دارم که چندتا از همین افراد با هزار بدبختی این پول رو جور کردن و از اونجا فرار کردن/

خود فولادشهر شبیه اکباتان خودمونه(البته یه جاهاییش) و همه اهالیش کارگران فولاد ذوب آهن هستن و ٩٩ درصدشون اهل خوزستان- چهار محال و لرستان هستند و ١درصد بقیشون هم دانشجوهای بدبخت سه تا موسسه غیرانتفاعی این شهر (فرزانگان-امین-فولاد) هستن.

این خلاصه ای بود در مورد  موسسه آموزش عالی فرزانگان اصفهان(فولاد شهر).

پیشنهاد میکنم اگه میخواین توی انتخاب رشته دانشگاههای غیرانتفاعی رو  انتخاب کنین حتما قبلش یه سر به اونجا بزنید ویا تا جایی که میتونید در موردش اطلاعات بدست بیارید نذارید دیر بشه.

طبق اطلاعاتی که من دارم فقط چندتا از این موسسات غیرانتفاعی شبیه به دانشگاه هستن و حداقل توشون افسردگی نمیگیرید:

-دانشگاه علم و فرهنگ تهران

-دانشگاه صدرالمتالهین تهران

-دانشگاه شمال(آمل)

-دانشگاه شیخ بهایی اصفهان

-موسسه سجاد مشهد

-دانشگاه علوم و فنون مازندران

این بحث ادامه دارد...